Decyzją Kanclerza Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr. Krzysztofa Wąsowicza 9 marca 2022 roku, w ramach Zespołu Zarządzania Kryzysowego, została powołana „Grupa wsparcia studentów oraz uchodźców z Ukrainy w zakresie zakwaterowania oraz pomocy materialnej, psychologicznej i społecznej”.

Zadaniem grupy jest analiza bieżącej sytuacji oraz wypracowanie rozwiązań w zakresie wsparcia studentów Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie pochodzących z Ukrainy, a także uchodźców z obszarów objętych konfliktem wywołanym agresją rosyjską wobec Ukrainy w zakresie zakwaterowania, pomocy materialnej, psychologicznej i społecznej. Grupie przewodniczy dr Krzysztof Wąsowicz, Kanclerz Uniwersytetu Pedagogicznego.

Podstawa prawna: