Narodowe Centrum Nauki wspólnie z Towarzystwem Maxa Plancka ogłosiło drugi konkurs na utworzenie Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri.

Narodowe Centrum Nauki oraz QuantERA zapraszają do udziału w drugim konkursie na międzynarodowe projekty badawcze w obszarze technologii kwantowych – QuantERA Call 2019. Program QuantERA skupia 32 organizacje z 26 państw europejskich i jest koordynowany przez Narodowe Centrum Nauki.

Narodowe Centrum Nauki już po raz trzeci rozpocząło nabór wniosków w konkursach SONATINA i UWERTURA, a po raz siódmy w konkursie ETIUDA. Polscy naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów badawczych, stypendiów doktorskich oraz staży zagraniczne.

W grudniu 2018 r. w ramach programu EraNet-LAC został rozstrzygnięty III konkurs ERANet-LAC: Latin America, Caribbean and European Union.

Wśród tegorocznych laureatów nagród Prezesa Rady Ministrów za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową, naukowo-techniczną lub artystyczną znalazł się naukowiec z Uniwersytetu Pedagogicznego.

W grudniu 2018 r. rozpoczęto realizację projektu „GIS w historii. Możliwości wykorzystania i popularyzacji współczesnych narzędzi geoinformatycznych w naukach humanistycznych na przykładzie czynu zbrojnego cichociemnych”, którego kierownikiem jest dr Agnieszka Polończyk z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie.

Już w styczniu rusza projekt wdrożeniowo-badawczy aktywizacji młodzieży NEET, który będzie realizowany przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (Pracownię Badań Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii) – jednego z partnerów w międzynarodowym konsorcjum.

Miło nam poinformować, że dr Tomasz Szybisty otrzymał grant Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki.

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. Tomasz Szemberg otrzymał finansowe wyróżnienie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu „Granty na granty – promocja jakości II”.

Wśród naukowców, którym przyznane zostało finansowanie znaleźli się przedstawiciele Uniwersytetu Pedagogicznego: dr hab. Danuta Piróg, prof UP; mgr Kamila Komędera; mgr Jakub Pieczara.