baner konferencyjny

Instytut Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przy współpracy z Polskim Towarzystwem Geopolitycznym mają zaszczyt zaprosić na I Międzynarodową Konferencję Naukową „Ukraina – 20 lat po pomarańczowej rewolucji – bezpieczeństwo Europy i świata w XXI wieku w kontekście wojny na Ukrainie”, która odbędzie się 16–17 kwietnia 2024 roku w Krakowie.

Przypadająca w tym roku 20. rocznica tzw. „pomarańczowej rewolucji” skłania środowisko badaczy zajmujących się rozwojem sytuacji na Ukrainie do podjęcia dyskusji naukowej i wymiany poglądów w zakresie spraw związanych z tym krajem. Za naszą wschodnią granicą w ostatnich dekadach dokonało się wiele przemian o charakterze geopolitycznym, które nie pozostają bez wpływu na sytuację wielu krajów, oddziałując na politykę zagraniczną państw i organizacji międzynarodowych.

Mając na uwadze zaistniałe okoliczności, organizatorzy konferencji zapraszają naukowców do przedstawienia wyników prowadzonych w tym zakresie badań, udziału w dyskusji oraz próby sformułowania odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości Ukrainy.

Konferencja będzie odbywać się w następującej formie:

• 16 kwietnia 2024 roku – hybrydowo (stacjonarnie w gmachu głównym Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz na platformie MST),
  • 17 kwietnia 2024 roku – online (platforma MST).

W programie przewidziano wystąpienia zaproszonych gości, sesje referatowe oraz dyskusję poświęconą problematyce Ukrainy. W drugim dniu planowane są sesje referatowe oraz moderowana dyskusja, do udziału w której zapraszamy wszystkich uczestników konferencji.

Rejestracja na konferencję odbywa się za pomocą e-formularza.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 kwietnia 2024 roku.

strona internetowa konferencji