prace studentów art & design

Studenci kierunku art & design zaangażowali się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego zorganizowali zbiórkę, która polegała na sprzedaży własnych prac (grafik, rysunków, naklejek). Wszystkie zebrane środki finansowe zostały przekazane Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi #NaPomocUkrainie w Małopolskiej filii PCK 25 maja 2022 roku.

Akcja odbyła się pod patronatem dr Magdaleny Żmijowskiej, p.o. Zastępcy Kanclerza Anety Wójcik, Dyrektor Instytutu Sztuki i Designu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr hab. Agnieszki Łukaszewskiej, prof. UP oraz Studenckiego Koła Naukowego Wzornictwa PROTOTYP, którego opiekunem jest mgr Michał Tokarski. Akcję koordynowała Zofia Wołosz (studentka art & design).