pole rzepaku

„Pomagamy Ukrainie ze smakiem” to wydarzenie, podczas którego będzie można posłuchać ukraińskiej muzyki i spróbować dań kuchni ukraińskiej. Impreza będzie również okazją do wsparcia datkami uchodźców.

W programie przewidziano między innymi stoiska z kuchnią ukraińską, prezentowane przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Akademię Górniczo-Hutniczą, stoiska służb mundurowych z pojazdami reprezentacyjnymi, czy stoisko Kopalni Soli „Wieliczka”. W trakcie wydarzenia Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie wręczać będzie sadzonki drzew. Odbywać się będą występy zespołów artystycznych: Chóru Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Studenckiego Zespołu Góralskiego Uniwersytetu Rolniczego „Skalni”, Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”, czy Orkiestry Baczków.

Wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia 2022 roku, w godzinach14.00 – 19.00 na Małym Rynku w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, a współorganizatorami: Miasto Kraków, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy.

plakat towarzyszący wydarzeniu