Decyzją Kanclerza Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr. Krzysztofa Wąsowicza 15 marca 2022 roku, w ramach Zespołu Zarządzania Kryzysowego, została powołana „Grupa wsparcia obywateli Ukrainy w zakresie dydaktyki i kształcenia”.

Zadaniem grupy jest wypracowanie zasad i warunków przyjmowania na studia obywateli Ukrainy z obszarów objętych działaniami wojennymi oraz kontunuowania nauki w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Edukacji Narodowej w Krakowie przez studentów z Ukrainy.

Podstawa prawna
Decyzja Nr KU.D.0211.5.2022 Kanclerza Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dnia 15 marca 2022 roku w sprawie powołania grupy zadaniowej w ramach Zespołu Zarządzania Kryzysowego – „Grupa wsparcia obywateli Ukrainy w zakresie dydaktyki i kształcenia”