powiewająca na wietrze flaga Ukrainy

24 lutego 2022 roku doszło do agresji rosyjskiej na Ukrainę. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie niezwłocznie włączył się w pomoc dla obywateli Ukrainy, których dotknęła wojna.

Decyzją Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr. hab. Piotra Borka od kilku dni domy studenckie Uniwersytetu Pedagogicznego otworzyły się na potrzebujących. Obecnie w naszych akademikach przebywa dziewięćdziesiąt osiem osób: kobiet oraz dzieci w wieku od 2 do 16 lat.

Na miejscu świadczona jest pomoc medyczna, psychologiczna, zajęcia ruchowe oraz pośrednictwo pracy. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc – przekazała Magdalena Pokrywka, Kierownik Akademickiego Centrum Hotelowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W pomoc włączył się również Samorząd Studentów, Niezależne Zrzeszenie Studentów oraz liczne koła naukowe, organizując zbiórki żywności i środków higienicznych.

Słowa podziękowania dla społeczności Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie skierował w ostatnich dniach Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Zwrócił on szczególną uwagę na „postawę solidarności, wrażliwości i życzliwości”.