flaga Ukrainy powiewająca na wietrze

Szanowne Studentki i Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Obywatele Ukrainy!

W tych niezwykle trudnych i dramatycznych dla Was chwilach cała społeczność akademicka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie łączy się z Wami i w miarę swoich możliwości chce Wam pomóc. Wczorajsze stanowisko Jego Magnificencji prof. dr. hab. Piotra Borka spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem i zaowocowało konkretnymi działaniami, zmierzającymi między innymi do zorganizowania pomocy prawnej i materialnej, jak i ewentualnego wykorzystania naszych domów studenckich na potrzeby osób, które w obawie przed wojną zdecydują się na przyjazd do Polski. W tych sprawach ściśle współdziałamy z administracją państwową. Także samorząd studencki i Niezależne Zrzeszenie Studentów organizują akcję zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy, a w planie mamy kolejne działania.

W obecnej sytuacji życie i zdrowie Wasze i Waszych najbliższych są najważniejsze. Dlatego w imieniu władz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie chcę Was zapewnić, że podejmiemy wszelkie działania, które pozwolą Wam na kontynuowanie nauki na naszej uczelni. W porozumieniu z dyrekcjami instytutów i wykładowcami będziemy starali się stworzyć Wam warunki do uzyskania zaliczeń i zdania egzaminów. Pomożemy Wam także we wszelkich kwestiach organizacyjnych, także w kwestii pomocy w uzyskaniu statusu uchodźcy. Proszę, byście wszystkie problemy, z którymi się zmagacie, zgłaszali bezpośrednio w Dziale Spraw Studenckich: bon@up.krakow.pl, +48 12 662 66 70.

Działający w ramach Działu Zespół „Peer suport” oferuje także wsparcie psychologiczne. Z zespołem można skontaktować się mailowo: wsparcie@up.krakow.pl, bon@up.krakow.pl oraz numerem telefonu 797 996 374 lub 12 662 66 70.

Jesteśmy wspólnotą i musimy się wspierać!

dr hab. Robert Stawarz, prof. UP
Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju