Józef Skrzek na scenie
fot. Marcelina Woźnicka

Znakomity koncert muzyka i multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka był głównym punktem pierwszego dnia obchodów 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Założyciel legendarnej grupy SBB wystąpił w Krakowie w towarzystwie córki Eli „Elli” Skrzek oraz pochodzących z Iranu muzyków Arada Emamgholi i Dariusha Rasouli. Zgodnie z tytułem „Viator”, nawiązującym do wydanej w 2007 roku płyty Józefa Skrzeka, artyści zabrali uczestników koncertu w wędrówkę muzyczną po różnych zakątkach świata i stylach muzycznych. Obok fortepianu i muzyki elektronicznej w Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie pojawiły się także mniej znane instrumenty – jak duduku i tabla. Wśród wielu utworów szczególnie przejmująco zabrzmiały „Z miłości jestem” oraz „Freedom with us”, które publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Józef Skrzek w towarzystwie Elli i muzyków na scenie
fot. Marcelina Woźnicka

Józef Skrzek w towarzystwie muzyków na scenie

Józef Skrzek w towarzystwie Elli i muzyków na scenie
fot. Marcelina Woźnicka

Znakomicie w rolę konferansjera wcielił się Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN, który przyznał, że od dzieciństwa jest wiernym fanem Józefa Skrzeka i jego muzyki.

Realizacja koncertu była możliwa dzięki pomocy firmy Nautilus. Muzyka w Twoim domu.

publiczność
fot. Marcelina Woźnicka

Kolejne wydarzenia związane z jubileuszem odbędą się w poniedziałek, gdy Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zainauguruje rok akademicki 2023/2024 oraz rozpocznie się międzynarodowa konferencja „«Cokolwiek stanowi szczęśliwość szczególną człowieka (…) to wszystko jest rzeczą edukacji …» Rozważania o polskiej edukacji w 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej”.