Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego po raz kolejny włączyli się w akcję „NaSZPIKuj się dobrem”, która odbywała się w ramach studenckiego projektu „HELPERS’ GENERATION”. Liderami projektu na terenie Uczelni były Zuzanna Broź i Luiza Socha.

W ramach projektu edukacyjnego Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego „Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy” 12 grudnia 2018 r. gościliśmy 65 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Zabierzowa oraz Szkoły Podstawowej nr 5 z Krakowa.

Miło nam poinformować, że dr Andrzej Górz, wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego, dokonał znaczącego odkrycia z dziedziny biologii.

Na Uniwersytecie Pedagogicznym obyło się dwudniowe spotkanie kanclerzy i kwestorów uczelni. W ramach Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych przedstawiciele: Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. J. Długosza w Częstochowie, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, Akademii Pomorskiej w Słupku, Akademii Ignatianum i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dyskutowali między innymi o finansowaniu działalności jednostek w świetle nowych przepisów i sposobach pozyskiwania dodatkowych środków.

Szlachetna Paczka to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają potrzebujących rodzin i z nimi pracują. Głównym celem Szlachetnej Paczki jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie ogłasza rekrutację pracowników do projektu „Uczelnia najwyższej jakości – UP to the TOP”.

Konferencja „Dziedzictwo antyczne i biblijne dziś (język – kultura – media)”, 3-5.12.2018, zorganizowana w Instytucie Filologii Polskiej UP dobiegła końca. Wysłuchano 35 referatów, podejmujących problematykę obecności tradycji antyku i Biblii we współczesnym języku, literaturze, dydaktyce i kulturze.

W połowie grudnia dobiegnie końca pierwsza edycja projektu „Poznawaj świat zdrowo – Zdrowy styl życia ucznia warunkiem efektywności w nauce i wzrostu kompetencji” realizowanego w ramach rozwoju oferty trzeciej misji Uniwersytetu Pedagogicznego.

3–4 grudnia 2018 r. w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie obradowała Konferencja Rektorów Uczelni Pedagogicznych, której przewodniczy Rektor naszego Uniwersytetu prof. Kazimierz Karolczak.

Już w styczniu rusza projekt wdrożeniowo-badawczy aktywizacji młodzieży NEET, który będzie realizowany przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (Pracownię Badań Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii) – jednego z partnerów w międzynarodowym konsorcjum.