Przedstawiciele krakowskiego środowiska akademickiego, rektorzy krakowskich uczelni, studenci i liczne grono osób związanych ze światem nauki uczestniczyli w uroczystej ceremonii przeniesienia do Panteonu Narodowego doczesnych szczątków prof. Karola Olszewskiego i ziemi z grobu prof. Zygmunta Wróblewskiego.

20 października 2018 r. kolejny rok akademicki rozpoczął działający na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie Uniwersytet Dzieci i Rodziców. Tym razem inauguracja odbyła się w Cechu Rzemiosł Spożywczych w Krakowie, przy ul. Westerplatte 18.

17–18 października 2018 r. w Uniwersytecie Pedagogicznym odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Konwergencja administracji publicznej państw członkowskich Unii Europejskiej”, która została zorganizowana przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach projektu Jean Monnet Module „Krajowa administracja publiczna a integracja europejska”.

18 października 2018 r. odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Obrona Terytorialna i szkolenie rezerw w Polsce – doświadczenia i perspektywy” zorganizowana przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Kazimierz Karolczak.

Wystawa #Nieobecność, pluszowe maskotki jako cegiełki, wspólne szycie ogromnej bandany, panel dyskusyjny, prezentacje multimedialne i aukcja – to tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń odbywających się w ramach obchodów międzynarodowego Bandana Day.

W związku z zamknięciem pierwszej tury zapisów na wykłady ogólnouczelniane, prosimy o sprawdzenie statusów zapisów w Wirtualnej Uczelni. Poniżej prezentujemy statusy proponowanych kursów.

13 października 2018 r. w Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się Zjazd Absolwentów WSP, AP, UP 2018. Uroczystość otworzył Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Kazimierz Karolczak.

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce uhonorował medalami wybitnych przedstawicieli nauki i sztuki. Wśród nagrodzonych znalazł się Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Mariusz Wołos.

20 października 2018 r. rozpoczynamy kolejny rok spotkań w Uniwersytecie Dzieci i Rodziców. Myślą przewodnią w roku akademickim 2018/2019 będzie „Odkrywanie przez działanie”.

W ramach rozwoju oferty Uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji rozpoczął działanie Uniwersytet Młodego Odkrywcy „Poznawaj świat zdrowo – Zdrowy styl życia ucznia warunkiem efektywności w nauce i wzrostu kompetencji”.