Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, iż proces wyborczy jest kontynuowany zgodnie z przyjętym kalendarzem wyborczym i aktualnie nie są znane jakiekolwiek okoliczności, które nakazywałyby wstrzymanie tego procesu.

Rada Uczelni na podstawie Uchwały nr 4.2024 z dnia 11 marca 2024 r. wskazała jednego kandydata na rektora tj. prof. dr. hab. Piotra Borka. Wskazanie to pozostaje w mocy.

Wybory rektora odbędą się zgodnie z terminem wynikającym z kalendarza wyborczego 21 marca 2024 roku o godzinie 10.00 w Auli Głównej przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.

UKW informuje, iż zgodnie z Komunikatem Rektora nr R.K.0211.2.2024 w dniu wyborów tj. 21 marca 2024 roku osoby wybrane jako elektorzy w wyborach rektora Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na kadencję trwającą od 1września 2024 roku do 31 sierpnia 2028 roku, są zwolnione z obowiązków zawodowych, studenckich i doktoranckich na czas wyborów. Elektorzy są proszeni o poinformowanie bezpośrednich przełożonych/opiekunów roku o udziale w wyborach, a bezpośredni przełożeni i wykładowcy (w przypadku elektorów studenckich) są zobowiązani do umożliwienia im udziału w wyżej wymienionych wyborach.

Prosimy o bieżące śledzenie strony UKW, na której znajdują się aktualne informacje dotyczące wyżej wymienionego procesu wyborczego.