Przypominamy, że wnioski o finansowanie projektów badawczych Uczelni (PBU) realizowanych w ramach funduszu badawczego dyscyplin należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 2 kwietnia 2024 roku.

W ramach projektu badawczego Uczelni mogą być finansowane koszty przeprowadzenia badań naukowych lub działań artystycznych oraz koszty upowszechnienia osiągnięć naukowych lub artystycznych uzyskanych w wyniku realizacji projektu, w tym między innymi:

• wynagrodzenia osób niebędących pracownikami Uniwersytetu, które wykonują prace pomocnicze (techniczne, specjalistyczne) niezbędne przy prowadzeniu badań naukowych lub upowszechnieniu wyników badań, wykonane na podstawie umów cywilnoprawnych; wynagrodzenia pracowników Uczelni, wykonujących prace pomocnicze wypłacane na podstawie dodatku zadaniowego (kierownik projektu oraz wykonawcy projektu nie mogą pobierać wynagrodzenia);
  • usługi obce zlecane zewnętrznym podmiotom na przykład tłumaczenia, korekty językowe, kserokopie, skany;
  • zakup materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do bezpośredniego zużycia przy realizacji prac badawczych na przykład: odczynniki, materiały biurowe;
  • zakup lub wytworzenie oraz utrzymanie aparatury naukowo-badawczej i infrastruktury informatycznej, w tym między innymi komputerów oraz oprogramowania niezbędnego do prowadzenia działalności naukowej, zakup sprzętu laboratoryjnego, sprzętu do badań terenowych;
  • zakup czasopism, specjalistycznych publikacji, baz danych lub dostępu do nich;
  • wyjazdy służbowe osób biorących udział w realizacji projektu na przykład kwerendy, badania terenowe, udział w konferencjach naukowych;
  • koszty współpracy krajowej i zagranicznej, w tym: koszty indywidualnych przyjazdów współpracowników lub konsultantów zewnętrznych ściśle związanych z realizacją projektu (wyłącznie koszty diet, podróży i noclegów);
  • koszty upowszechnienia wyników badań i innych osiągnięć naukowych uzyskanych w wyniku realizacji projektu, w tym między innymi koszty publikacji naukowych. Finansowaniu podlegają wyłącznie publikacje naukowe zamieszczane w czasopismach naukowych znajdujących się w wykazie czasopism punktowanych.

Projekt może być realizowany nie dłużej niż dwa lata. Środki finansowe niewykorzystane do dnia zakończenia projektu określonego we wniosku o finansowanie podlegają zwrotowi do budżetu Uczelni. Projektów nie można przedłużać. Kontynuacja badań możliwa jest poprzez złożenie kolejnego wniosku w ramach tego samego tematu badawczego, przy czym okres realizacji tematu nie może sumarycznie przekraczać czterdziestu ośmiu miesięcy. Projekt może być realizowany indywidulanie lub w zespole, z preferencją dla projektów zespołowych.

Nabór wniosków prowadzony jest za pośrednictwem dostępnej w Intranecie aplikacji „Działalność Naukowa”. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

• w zakresie Regulaminu – z pracownikami Biura Badań i Projektów Działu Nauki,
  • w zakresie wsparcia technicznego aplikacji – z pracownikami Działu Obsługi Informatycznej (pomoc@up.krakow.pl).

W ciągu 14 dni od daty otrzymania decyzji o finansowaniu Kierownik projektu potwierdza przyjęcie projektu do realizacji, rezygnuje lub składa odwołanie od decyzji zgodnie z obowiązującą procedurą. W przypadku braku podjęcia decyzji przez Kierownika projektu w określonym wyżej terminie środki wracają do budżetu dyscypliny.

Zarządzenie Nr R.Z.0211.35.2023 Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dnia 3 kwietnia 2023 roku w sprawie wprowadzenia Regulaminu przyznawania, wydatkowania i rozliczania środków finansowych z funduszu badawczego dyscyplin oraz funduszu doktorskiego