28 lutego 2024 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UKEN przyznało tytuł „Studentki Lutego” Tatianie Midurze.

W obradach uczestniczyli dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UKEN, kierownik Działu Spraw Studenckich Łukasz Bandoła, kierownik Działu Promocji Adam Gliksman oraz sekretarz komisji Natalia Wrzeszcz. Nieobecny natomiast był przedstawiciel Samorządu Studentów.

Tatiana jest studentką pierwszego roku archiwistyki, biurowości i cyfryzacji (studia drugiego stopnia). Jej pasją jest nauka, uwielbia studiować i rozwijać się naukowo. Jest fanką cięższych brzmień, lubi słuchać muzyki na żywo, chodzić na koncerty. Tatianę pasjonuje projektowanie. W wolnym czasie czyta książki i podróżuje. Interesuje ją współczesny rozwój miasta Krakowa i inwestycje, szczególnie te związane z tramwajami.

Uwagę Tatiany zaprząta obecnie redakcja kolejnego numeru „Wehikułu Czasu. Studenckiego czasopisma Koła Naukowego Instytutu Historii i Archiwistyki”, którego jest redaktor naczelną oraz za którego oprawę graficzną i promocję odpowiada.
Tatiana Midura

Wybrane osiągnięcia

• wyróżnienie za pracę licencjacką „Obieg informacji na przykładzie rabacji galicyjskiej” w konkursie im. Maurycego Dzieduszyckiego 2023 organizowanym przez Zakład Narodowy im Ossolińskich (grudzień 2023)
  • członkini parlamentu UKEN z głosem stanowiącym z ramienia Instytutu Historii i Archiwistyki
  • członkini Rady Instytutu Historii i Archiwistyki UKEN
  • aktywna działalność w Studenckim Kole Naukowym Instytutu Historii i Archiwistyki UKEN (pomoc podczas: Małopolskiej Nocy Naukowców, Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, Olimpiady Historycznej; media koordynator podczas II Studenckiej Nocy w Muzeum)
  • członkini Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (od 2023 roku)
  • redaktor naczelna „Wehikułu Czasu. Studenckiego czasopisma Koła Naukowego Instytutu Historii i Archiwistyki” (od marca 2023 roku)
  • udział w sesji posterowej z posterem „archiwisTYKA” promującym „Wehikuł Czasu” podczas IX Toruńskich Konfrontacji Archiwalnych (7–8 grudnia 2023 roku)
  • współorganizacja 24. Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Archiwistyki (członek komitetu organizacyjnego i ds. promocji; projekt identyfikacji wizualnej zjazdu; redakcja strony internetowej wydarzenia; zarządzanie treściami publikowanymi w mediach społecznościowych; twórca filmów promujących zjazd; prowadząca panel)
  • przedstawicielka Instytutu Historii i Archiwistyki podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
  • autorka artykułu „Pamięć o mogiłach epidemicznych w parafii Zgórsko” w roczniku „Małopolska. Regiony – regionalizmy – małe ojczyzny” (październik 2022 roku)

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).