Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek oraz Dowódca 11 MBOT pułkownik Marcin Siudziński podpisują porozumie
fot. Marcelina Woźnicka

29 lutego 2024 roku Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek oraz Dowódca 11 MBOT pułkownik Marcin Siudziński podpisali porozumienie pomiędzy uczelnią a 11. Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”.

Uścisk dłoni Rektora Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr. hab. Piotra Borka i Dowódcy 11 MBOT pułkownika Marcina Siudziński ego
fot. Marcelina Woźnicka

Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek , Dowódca 11 MBOT pułkownik Marcin Siudziński oraz Prorektor ds. ds. Kształcenia i Rozwoju dr. hab. Roberta Stawarza, prof. UKEN tuż po podpisaniu porozumienia
fot. Marcelina Woźnicka

Porozumienie zakłada obustronną współpracę w zakresie organizacji praktyk zawodowych dla studentów kierunków związanych z obronnością państwa, bezpieczeństwem narodowym lub obroną terytorialną. Ponadto określa również wzajemne uczestnictwo w ważnych wydarzeniach organizowanych przez uczelnię lub MBOT w tym konferencjach, seminariach i wykładach dotyczących tematyki związanej z obronnością państwa. Strony będą również wzajemnie upowszechniać i promować osiągnięcia regulowane przez dokument.