gmach główny Uniwersytetu
fot. Marcelina Woźnicka

Minister Nauki 23 lutego 2024 roku podpisał komunikat o zwiększeniach wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz badawczego przyznanych na rok 2024 uczelniom publicznym nadzorowanym przez ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego i nauki oraz uczelniom niepublicznym, prowadzonym przez kościoły i inne związki wyznaniowe, finansowanym na zasadach uczelni publicznych na podstawie odrębnych ustaw.

Dokonano w ten sposób podziału środków finansowych w kwocie 3 754 694 100 złotych. Zwiększenia wysokości subwencji przyznane zostały: 93 uczelniom publicznym nadzorowanym przez ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego i nauki; 5 niepublicznym uczelniom akademickim prowadzonym przez kościoły i inne związki wyznaniowe, finansowanym z budżetu państwa na zasadach uczelni publicznych na podstawie odrębnych ustaw; 1 uczelni zawodowej prowadzonej przez kościół, finansowanej z budżetu państwa na zasadach uczelni publicznych. Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie otrzyma 42 519 400 złotych.