uśmiechnięta blondynka z dokumentami w dłoni

Studiujesz? Szukasz możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego i nawiązania kontaktów? Twoje atuty to otwartość i wysoka motywacja? Jesteś zwolennikiem Unii Europejskiej? Zostań jednym z naszych ambasadorów. Poszukujemy chętnych, którzy będą promować pracę w instytucjach UE w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Co zyskasz?

• otrzymasz szczegółowe informacje na temat możliwości zatrudnienia w instytucjach UE, aby móc je rozpowszechniać wśród studentów na swojej uczelni;
  • nawiążesz owocną współpracę ze studentami z całej Europy;
  • zdobędziesz doświadczenie zawodowe, które uatrakcyjni Twoje CV;
  • rozwiniesz umiejętności w dziedzinie wystąpień publicznych, marketingu i zasobów ludzkich;
  • weźmiesz udział w pełnowymiarowym szkoleniu przygotowawczym, a przez cały czas udziału w programie wspierać Cię będzie mentor;
  • poznasz wysokich rangą urzędników instytucji UE;
  • otrzymasz list polecający oparty na Twoich wynikach.

Zadania

• pełnienie roli punktu kontaktowego dla studentów zainteresowanych pracą w instytucjach UE;
  • budowanie uniwersyteckich sieci współpracy i udzielanie informacji na temat pracy dla UE;
  • aktywna i stała obecność w internecie i mediach społecznościowych;
  • robienie prezentacji, uczestniczenie w uniwersyteckich targach pracy i podobnych wydarzeniach, poszukiwanie interesujących prelegentów;
  • udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości zatrudnienia w instytucjach UE;
  • identyfikowanie grup docelowych i kontakty z mediami uniwersyteckimi;
  • tworzenie list mailingowych i rozpowszechnianie informacji na temat ofert pracy w instytucjach UE za pomocą odpowiednich kanałów informacyjnych.

Wymogi

• zorganizowanie co najmniej jednego wydarzenia bądź prezentacji lub udział w co najmniej jednym wydarzeniu bądź prezentacji związanymi z rolą ambasadora;
  • pełnienie roli ambasadora przez co najmniej dwie godziny tygodniowo;
  • regularna komunikacja ze swoim koordynatorem „EU Careers”;
  • udział we wszystkich szkoleniach organizowanych online przez EPSO;
  • zapisywanie wykonanych zadań i regularne zdawanie relacji z ich realizacji;
  • doskonała komunikatywność i umiejętności w zakresie budowania sieci kontaktów;
  • gotowość do uczenia się i dzielenia informacjami;
  • dobre umiejętności organizacyjne;
  • dbałość o jakość i wydajność pracy;

Ty sam/a musisz zadecydować, ile czasu jesteś w stanie przeznaczyć na realizowanie zadań ambasadora, tak aby nie ucierpiały na tym Twoje studia. Poszukujemy ambasadorów, którzy przy promowaniu pracy w instytucjach UE wykażą się innowacyjnością i kreatywnością.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz prześlij nam swoje CV w języku polskim w formacie Europass na adres kariery@uken.krakow.pl z dopiskiem Ambasador Karier UE, do 23 lutego 2024 roku. Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę, następnie komisyjnie wybierzemy dwie najlepsze kandydatury, które zgłosimy do EPSO w terminie do 8 marca 2024 roku.

Więcej o programie dowiesz się na stronie internetowej European Personnel Selection Office.