Kamil Kaletka z medalem przed Tauron Areną

29 stycznia 2024 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UKEN przyznało tytuł „Studenta Stycznia” Kamilowi Kaletce. Jest on studentem drugiego roku archiwistyki, biurowości i cyfryzacji (studia stacjonarne drugiego stopnia).

Kamil Kaletka od dziecka pasjonuje się bieganiem. Sport sprawia mu dużo radości i satysfakcji. Należy do Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Reprezentuje UKEN podczas zawodów międzyuczelnianych w biegach przełajowych, lekkiej atletyce i ergometrze wioślarskim. Poza uprawianiem sportu lubi również czytać książki obyczajowe i kryminały oraz piec ciasta. Był wolontariuszem podczas akcji studenckiego, honorowego krwiodawstwa „Wampiriada”.
Kamil Kaletka

Wybrane osiągnięcia

• udział w charytatywnym meczu piłki siatkowej na rzecz Ukrainy
  • udział w 8. i 9. Cracovia Półmaraton Królewski
  • udział w 15. i 16. Biegu Trzech Kopców
  • udział w Akademickich Mistrzostwach Małopolski w biegach przełajowych (2022)
  • udział w 19. i 20. Cracovia Maraton
  • udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych (Supraśl 2023)
  • udział w Akademickich Mistrzostwach Małopolski w ergometrze wioślarskim
  • udział w Akademickich Mistrzostwach Małopolski w biegach przełajowych (2022)
  • udział w Biegu Kordian (2022)
  • udział w Tour De Zdrój – Ledwo Dycha
  • udział w 21. i 22. Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego
  • udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Lublinie
  • udział w Biegu na Grojec – Żywiec.

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).