Prof. Dariusz Rott
fot. Marcelina Woźnicka

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, dołączył do międzynarodowego grona ekspertów szkolnictwa wyższego oceniających renomę uczelni w ramach dwóch kolejnych edycji dorocznego rankingu QS Global Academic Survey, który jest ważnym wskaźnikiem prestiżowego QS World University Rankings, drugiego spośród najbardziej rozpoznawalnych, obok Academic Ranking of World Universities (zwanego potocznie Listą Szanghajską), rankingu najlepszych uczelni na świecie na poziomie globalnym, regionalnym, przedmiotowym i programowym. Ranking publikowany jest od 2004 roku przez Quacquarelli Symonds (QS), wspólnie z „Times Higher Education”. W rankingu tym pozycja uczelni zależy w 40% od opinii grona ekspertów – wykładowców uczelni. Prof. Rott został zgłoszony do bazy ekspertów przez Dział Strategii Uniwersytetu Masaryka w Brnie.