Miło nam poinformować, że dr Anna Fiń, adiunkt w Instytucie Socjologii, została laureatką konkursu na odbycie stażu naukowego w ramach programu Scholar in Residence Max Planck Institute for the Study of Religious and Ethnic Diversity przy Uniwersytecie w Getyndze. Instytut ten obecnie uznawany jest za jeden z czołowych w skali globalnej ośrodków multidyscyplinarnych badań nad zróżnicowaniem społecznym i kulturowym współczesnych społeczeństw.

Dr Anna Fiń

W ramach pobytu dr Anna Fiń będzie kontynuowała prace nad rozpoczętym już, międzynarodowym projektem badawczym „Migration Photography and Its Role in the Research on Migration Processes. Studies in Visual Sociology and History”. Projekt ten zdobył już wcześniej stypendia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta: Fulbright Senior Award 2022/2023 oraz Fundacji Lanckorońskich (2021).