Żeński Chór Educatus wygrał XXII Małopolski Przegląd Pieśni Chóralnej i Pastorałek w Miechowie.

14 stycznia 2024 roku Chór Educatus działający w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii chórów jednorodnych, podczas XXII Małopolskiego Przeglądu Pieśni Chóralnej i Pastorałek. W przeglądzie wzięło udział 18 chórów i blisko 600 uczestników.

nagroda na czerwonym suknie

Organizatorem konkursu był Burmistrz Miasta i Gminy Miechów Dariusz Marczewski oraz Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. W przeglądzie brały udział wszystkie grupy wiekowe, reprezentujące następujące kategorie: chóry dziecięce, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry kameralne, chóry jednorodne oraz chóry mieszane. Chór Educatus, który wystąpił w żeńskim składzie pod batutą prof. dr. hab. Adama Korzeniowskiego zajął pierwsze miejsce w kategorii chórów jednorodnych.

Gratulujemy.