Kierownik Działu Promocji Adam Gliksman otwiera spotkanie z wyróżnionymi studentami z Ukrainy w czerwcu 2023 roku
fot. Marcelina Woźnicka

The Shapiro Foundation w ubiegłym roku akademickim doceniła zaangażowanie społeczności akademickiej ówczesnego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i pomoc ofiarom wojny w Ukrainie oraz opiekę nad naszymi studentami. Organizacja zdecydowała się wtedy wesprzeć prowadzone działania, przekazując środki dla studentów z Ukrainy, którzy wyróżniają się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce i tych mieszkających w domach studenckich uczelni.

Dzięki fundacji dofinansowanie pobytu w akademikach otrzymało dwudziestu dziewięciu studentów. Przyznano także pięć stypendiów naukowych. Pomoc przygotowano we współpracy z Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie (JCC Krakow).

Kierownik Akademickiego Centrum Hotelowego Klaudia Smaza i Kierownik Działu Promocji Adam Gliksman z uzdolnionymi studentami z Ukrainy pozują do wspólnego zdjęcia przed Domem Studenckim „Krakowiak”
fot. Marcelina Woźnicka

Fundacja Shapiro, doceniając ubiegłoroczną współpracę z Uniwersytetem Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, postanowiła przyznać ponownie środki na stypendia oraz na dofinasowanie pobytu w domach studenckich dla studentów studiów pierwszego stopnia pochodzących z Ukrainy.

The Shapiro Foundation powstała w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Eda i Barbary Shapiro w 2001 roku. Organizacja realizuje wiele filantropijnych projektów, skierowanych do dzieci, młodzieży oraz uchodźców.