spotkanie wigilijne pracownikow Iinstytutu pedagogiki 07

14 grudnia 2023 roku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne pracowników Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z udziałem Rektora prof. dr. hab. Piotra Borka, Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UKEN, Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju dr. hab. Roberta Stawarza, prof. UKEN, Prorektora ds. Nauki dr. hab. Michała Rogoża, prof. UKEN oraz Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii dr. hab. Ireneusz Świtała, prof. UKEN.

Spotkanie uświetniło przedstawienie jasełkowe, będące spektaklem słowno-muzycznym z elementami pantomimy. Zostało ono przygotowane przez studentów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (drugi rok, studia stacjonarne) przy wsparciu wykładowców: artystycznym dr Moniki Semik i mgr Moniki Kowalskiej oraz artystycznym i organizacyjnym dr Joanny Szczyrby-Poroszewskiej.

uczestnicy jasełek

Warto nadmienić, że w tym roku po raz pierwszy w historii kierunku pedagogika przedszkolna wczesnoszkolna z inicjatywy dr Joanny Szczyrby-Poroszewskiej w ramach kursu Muzyka w edukacji dziecka odbył się przegląd jasełek kreatywnych dla studentów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zwycięska grupa miała zaszczyt zaprezentować Jasełka na uroczystym spotkaniu wigilijnym. W styczniu planowane są kolejne występy wyróżnionych grup. W jury przeglądu zasiadali wykładowcy (dr Monika Semik, dr Joanna Szczyrba-Poroszewska).

Inicjatywy te były odpowiedzą na zadania zlecone przez Dyrekcję Instytutu Pedagogiki dr hab. Annę Szkolak-Stępień, prof. UKEN oraz dr hab. Justynę Wojniak, prof. UKEN.