Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie nawiązał współpracę z Podhalańskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Obie instytucje zadeklarowały wolę kooperacji w obszarze kształcenia kadry medycznej w związku z prowadzonymi przez nasz Uniwersytet pracami nad organizacją Instytutu Nauk Medycznych oraz rozbudową Instytutu Nauk o Zdrowiu, a także planowanym uruchomieniem studiów w tym zakresie.

Umowę 13 grudnia 2023 roku parafowali ze strony Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu Marek Wierzba, dyrektor szpitala oraz w imieniu Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN.
Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Marek Wierzba i Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu dysponuje 16 nowoczesnymi oddziałami. W ramach działalności statutowej prowadzi dostosowane do potrzeb zdrowotnych mieszkańców Nowego Targu, powiatu nowotarskiego oraz części powiatu tatrzańskiego poradnie specjalistyczne. Placówka posiada pracownie diagnostyczne, wprowadziła i stosuje unikalne na skalę kraju rozwiązania sanitarne dotyczące systemu sterylizacji i dezynfekcji sprzętu medycznego, w tym łóżek szpitalnych. Nowotarski szpital posiada znakomicie zorganizowaną sieć stacji pogotowia ratunkowego, zabezpieczających potrzeby i bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu.