warsztaty z  prof. dr. hab. Piotrem Jarguszem
fot. Marcin Kania

9 grudnia 2023 roku odbyły się warsztaty mikołajkowe Uniwersytetu Dzieci i Rodziców. Dla małych studentów przygotowano zabawy ruchowe. Najmłodsi samodzielnie wykonywali ozdoby choinkowe, dekorowali pierniczki oraz ubierali choinkę w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Na warsztatach nie zabrakło Świętego Mikołaja, który bacznie obserwował zajęcia i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Równie dobrze tego dnia, tworząc malarskie kolaże, bawili się rodzice.

warsztaty dla najmłodszych w Bibliotece Głównej
fot. Marcin Kania

warsztaty dla najmłodszych w Bibliotece Głównej, trwa dekorowanie pierniczków z panią Ewą Żołnierek
fot. Marcin Kania

wspólne zdjęcie organizatorów wydarzenia przy choince ze świętym Mikołajem
fot. Marcin Kania

Władze Uniwersytetu Dzieci i Rodziców kierują podziękowania do dyrekcji Biblioteki Głównej za możliwość przeprowadzenia zajęć w Czytelni Głównej oraz do prowadzących (prof. dr. hab. Piotra Jargusza, dr Matyldy Siwek, Ewy Żołnierek i Joanny Kołakowskiej), a także do wszystkich, którzy przyczynili się uświetnienia tego wydarzenia (dr. Marcina Kani, dr. hab. Andrzeja Rzepki, prof. UKEN, Natalii Wrzeszcz, Marceliny Woźnickiej, Patryka Mazura, doktorantów i studentów Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi: Izabeli Wiśniowskiej, Zuzanny Muchy, Jadwigi Suruło, Piotra Walczaka, Karoliny Różewicz, Wiktorii Omachel, Gabrieli Strączek, Pauliny Kozdry, Aleksandry Mączki, Karoliny Mastej, Karoliny Chmury, Natalii Wścisło.