Prof. dr hab. Tomasz Szemberg przy mównicy z mikrofonem przy mównicy
fot. Marcelina Woźnicka

Wśród naukowców, którym przyznane zostało finansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II” znalazł się prof. dr hab. Tomasz Szemberg. Projekt pod kierownictwem Dyrektora Instytutu Matematyki „Filmowe historie STEM” otrzymał dofinansowanie w wysokości 346 419,94 złotych. Całkowita wartość projektu to 384 911,05 złotych.

O projekcie

Efektem projektu będzie zainteresowanie młodzieży szkolnej ważnymi dziedzinami nauki i najnowszymi odkryciami przy jednoczesnym pogłębieniu świadomości tego, że badania naukowe służą społeczeństwu i zawsze były prowadzone w pewnym kontekście historycznym. Sądzimy, że to dobry sposób na promocję edukacji i zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności i pasji. Wierzymy, że tego typu, nowe wyzwanie i doświadczenia mogą być bardzo motywujące dla uczniów i zachęcać ich do poszerzania swojej wiedzy i zainteresowania tematami Konkursów. Ponadto, efektem projektu będą powstałe w czasie jego realizacji materiały video. Przede wszystkim będą to prace uczniów, ale planowane jest też nagranie sześciu webinariów z udziałem ekspertów tematycznych oraz przy współpracy z osobami zawodowo pracującymi w mediach społecznościowych, co powinno zapewnić poza wysokim poziomem merytorycznym prezentowanych tematów, ich przedstawienie w atrakcyjnej formie.

Laureatowi konkursu gratulujemy i życzymy pomyślnej realizacji badań.