Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie bryg. mgr inż. Marek Chwała oraz Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN podpisują umowę o współpracy
fot. Marcelina Woźnicka

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie nawiązał współpracę ze Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Strony zadeklarowały wolę kooperacji w obszarze realizacji zadań wynikających z prowadzonej przez obydwie instytucje działalności w zakresie edukacji, oświaty i sportu oraz prewencji społecznej poprzez między innymi: popularyzowanie wiedzy o ochronie przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwie wewnętrznym, wymianę wiedzy i doświadczeń w obszarze objętym działalnością statutową stron, publikowanie materiałów szkoleniowych, a także organizację wspólnych przedsięwzięć w ramach prewencji społecznej, kultury fizycznej i sportu.

Umowę 28 listopada 2023 roku parafowali ze strony Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie bryg. mgr inż. Marek Chwała, Komendant Szkoły oraz w imieniu Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN.