Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN ściska dłoń Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego

Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN spotkał się z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim, przedstawiając działania Uniwersytetu zmierzające do uruchomienia studiów w zakresie nauk o zdrowiu i nauk medycznych.

Zgodnie z polskimi regulacjami prawnymi, w tym między innymi z ustawą o działalności leczniczej i ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi samorząd wojewódzki odpowiada między innymi za opracowanie planów wojewódzkich i wieloletnich planów inwestycyjnych oraz za przygotowanie i wdrożenie strategii rozwoju regionu w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego. Rolą samorządu jest także podejmowanie działań na rzecz rozwoju kadr uczestniczących w realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego.