Rekrutacja do Programu MOST na semestr letni 2023 2024

Od 31 października do 30 listopada 2023 roku trwać będzie rekrutacja do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST na semestr letni 2023/2024.

Program MOST to krajowy program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub rok akademicki na jednym z dwudziestu polskich Uniwersytetów oraz na wybranych, stowarzyszonych Uczelniach.

Oferta obejmie kierunki reprezentujące wszystkie dziedziny i dyscypliny naukowe. Coś dla siebie znajdą więc adepci nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych, a także nauk rolniczych czy inżynieryjno-technicznych.

Udział w programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów, a jego uczestnicy mają możliwość:

• realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta;
  • wyboru dodatkowych, związanych z zainteresowaniem studentki/studenta, zajęć dydaktycznych;
  • nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, pracującymi na uczelni innej niż macierzysta;
  • korzystania z księgozbioru innej uczelni, wykonywania kwerend bibliotecznych poza ośrodkiem macierzystym;
  • prowadzenia badań do pracy seminaryjnej, magisterskiej, czy dysertacji doktorskiej w środowisku powiązanym z przedmiotem analiz;
  • nawiązania kontaktów ze środowiskiem naukowym innego wydziału, instytutu, katedry;
  • wykazania się, także przed przyszłym pracodawcą, umiejętnością adaptacji do nowych warunków, mobilnością.

Aby aplikować należy utworzyć konto w systemie IRK MOST, zapoznać się z ofertą oraz oczywiście wybrać interesujący Was kierunek.

strona internetowa Programu MOST