Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UKEN oraz Dziekan Uniwersytetu Dzieci i Rodziców dr Marzena Albrycht z indeksami
fot. Natalia Wrzeszcz

14 października 2023 roku, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Dzieci i Rodziców. Małych studentów oraz ich rodziców przywitali Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UKEN, Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN oraz Dziekan Uniwersytetu Dzieci i Rodziców dr Marzena Albrycht.

fot. Natalia Wrzeszcz

mali studenci wraz z rodzicami w uniwersyteckich ławach
fot. Natalia Wrzeszcz

Uczestnicy 11. edycji studiów otrzymali z rąk Prorektor ds. Studenckich indeksy i niewielkie upominki, a następnie wzięli udział w zaplanowanych dla nich warsztatach. Najmłodsi dowiedzieli się, dlaczego warto być grzecznym, podczas gdy starsi w uniwersyteckich laboratoriach sprawdzali moc witamin, poznawali sekrety muszki owocowej i odkrywali kolorowy świat chemii. W prowadzeniu zajęć nauczycieli akademickich wspierali studenci i doktoranci z Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi.

fot. Natalia Wrzeszcz

Tego dnia rodzice mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego „Co to znaczy być uzależnionym”, który wygłosił Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN.

Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN
fot. Natalia Wrzeszcz

W roku akademickim 2023/2024 w zajęciach uczestniczyć będzie 90 dzieci w wieku od 5 do 9 lat, które swoją przygodę z nauką zaczynać będą w murach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Wszystkim z nich życzymy ciekawości świata oraz wielu odkryć w nowym roku akademickim.