Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN i dyrektor Szpitala mgr inż. Marian Świerz podpisują umowę

Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. „To kolejny ważny krok naszej uczelni w pracach nad uruchomieniem studiów medycznych” – podkreśla Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN.

Umowa o współpracy została podpisana 18 października 2023 roku w Gorlicach przez dyrektora szpitala mgr. inż. Mariana Świerza oraz Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju dr. hab. Roberta Stawarza, prof. UKEN. Zakres umowy przewiduje współpracę w związku prowadzonymi przez Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie pracami nad budową Instytutu Nauk o Zdrowiu i Instytutu Nauk Medycznych oraz planowanym uruchomieniem studiów w tym zakresie.

„Szpital w Gorlicach dysponuje znakomitym zapleczem w postaci różnych oddziałów oraz prosektorium. Będzie to znakomite miejsce do zdobywania wiedzy praktycznej przez naszych studentów” – mówi Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju.

Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN i dyrektor Szpitala mgr inż. Marian Świerz i pracownicy szpitala

prosektorium

W strukturach Szpitala funkcjonuje 17 oddziałów, 3 oddziały dzienne, 29 poradni specjalistycznych oraz zespoły ratownictwa medycznego.