fot. Marcelina Woźnicka

Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN oraz Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego Andrzej Górniak podpisali 17 października 2023 roku porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy Uniwersytetem Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie a III Liceum Ogólnokształcącym.

Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN oraz Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego Andrzej Górniak podpisują porozumienie
fot. Marcelina Woźnicka

Przedmiotem umowy jest kooperacja w zakresie działań służących pogłębianiu wiedzy i umiejętności uczniów w obszarach dyscyplin naukowych i artystycznych nauczanych w obu instytucjach. Strony zadeklarowały ponadto chęć podejmowania wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, realizacji warsztatów i konkursów tematycznych oraz innych zajęć rozwijających i popularyzujących wiedzę i umiejętności, a także wspieranie tego typu inicjatyw realizowanych samodzielnie przez każdą ze stron; wzajemną pomoc uczniom, służącą ułatwieniu świadomego dokonywania wyboru dalszego kierunku kształcenia; współpracę w zakresie doskonalenia zawodowego kadry pedagogicznej oraz prezentowania oferty edukacyjnej Uczelni.