fot. Marcelina Woźnicka

Zapraszamy do udziału w drugim dniu Konferencji Naukowej „«Cokolwiek stanowi szczęśliwość szczególną człowieka (…) to wszystko jest rzeczą edukacji …» Rozważania o polskiej edukacji w 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej”.

16 października 2023 roku konferencję otworzył Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek. Pierwszego dnia można było usłyszeć między innymi wystąpienia: Sekretarza Stanu prof. dr. hab. Włodzimierza Bernackiego (Ministerstwo Edukacji i Nauki), prof. Denysa Svyrydenko (Narodowy Uniwersytet im. M.P. Dragomanowa w Kijowie), prof. dr. hab. Dariusza Rotta (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr hab. Katarzyny Dormus, prof. UKEN (Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie).

Sekretarz Stanu prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki przy mównicy

prof. dr hab. Dariusz Rott przy mównicy

uczestnicy konferencji
fot. Marcelina Woźnicka

17 października 2023 roku natomiast wysłuchamy wykładów miedzy innymi: prof. Viry Korniat (Narodowy Uniwersytet im. Iwana Franki we Lwowie), prof. Ivana Riabchyi (Narodowy Uniwersytet im. M.P. Dragomanowa w Kijowie), prof. dr. hab. Romana Pelczara (Uniwersytet Rzeszowski), a także prof. dr. hab. Tomasza Szemberga (Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie).

program konferencji (plik pdf, rozmiar 464 KB)

Wydarzenie towarzyszy obchodom 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.