od lewej: Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN, Wojewódzki Komendant OHP mgr inż. Paweł Leśniak, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Barbara Pabian-Mikuła

9 października 2023 roku Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie mgr inż. Paweł Leśniak podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy obiema instytucjami.

Przedmiotem umowy jest współpraca kadry Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy z kadrą naukowo-dydaktyczną i studentami Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Porozumienie realizowane będzie między innymi poprzez: podejmowanie wspólnych przedsięwzięć z zakresu aktywizacji zawodowej, wychowania, resocjalizacji, profilaktyki, edukacji, kultury i sportu oraz inicjowanie wspólnych działań promocyjno-informacyjnych, opracowywanie materiałów szkoleniowych, organizowanie seminariów, wykładów, konferencji, wystaw, prezentacji, targów edukacyjnych i targów pracy.

Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie umożliwi pracownikom naukowo-dydaktycznym i studentom naszej Uczelni prowadzenie badań naukowo-dydaktycznych w jednostkach organizacyjnych Komendy. Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zapewni z kolei możliwość uczestnictwa, na preferencyjnych zasadach, w oferowanych przez Uczelnię formach uzyskiwania i podnoszenia kwalifikacji pedagogicznych pracownikom opiekuńczo-wychowawczym Komendy. Obie instytucje zastrzegły sobie możliwość wspólnego aplikowania o środki zewnętrzne na realizację działań podejmowanych w ramach porozumienia.

Ze strony Uniwersytetu osobą odpowiedzialną za realizację umowy jest Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN, ze strony Komendy – Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy Barbara Pabian-Mikuła.