logo Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie otrzymał dofinasowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 627 686,34 złotych na realizację projektu „Euklides, Elementy. Tłumaczenie z języka greckiego i komentarz”. W zespole badawczym znaleźli się: dr hab. Piotr Błaszczyk, prof. UP (Instytutu Matematyki), dr hab. Kazimierz Mrówka, prof. UP (Instytut Filozofii i Socjologii), dr Anna Petiurenko (Instytut Matematyki).

Do konkursu zgłoszono 44 wnioski. Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do oceny merytorycznej 32 projekty. Dofinansowanie łącznie otrzymało 12 uczelni w ramach pierwszego rozstrzygnięcia konkursu.

Konkurs Uniwersalia 2.2 jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, zainaugurowanego w 2011 roku, którego celem jest wspieranie projektów o istotnym znaczeniu dla polityki naukowej i edukacyjnej państwa.