fort reditowy „Za Rzeką”

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Forcie Reditowym „Za Rzeką” prowadzone są działania mające na celu uporządkowanie terenu, tak by możliwe było rozpoczęcie prac nad stworzeniem tam centrum konferencyjno-naukowego, w ramach którego ma powstać między innymi pełnowymiarowa strzelnica.

fort reditowy „Za Rzeką”

Prace w najbliższym czasie nabiorą tempa w związku z uchwaleniem przez Sejm Ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o inwestycjach w zakresie budowy strzelnic realizowanych przez uczelnie, która ułatwi przygotowanie inwestycji, wybór wykonawcy projektu i wykonawcy prac budowalnych.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie wszedł w posiadanie ponad 6,5 hektara gruntu, wraz z zabytkowym fortem przy ulicy Rydla w Krakowie we wrześniu 2021 roku.