wspólne zdjęcie uczestników mistrzostw na tle pamiątkowej ścianki z napisem Akademickie Mistrzostwa Polski

18–21 maja 2023 roku reprezentanci sekcji lekkiej atletyki Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu.

Tegoroczna edycja akademickich mistrzostw w „królowej sportu” zebrała w stolicy Wielkopolski blisko 1270 zawodniczek i zawodników, w tym ponad 1150 studentów reprezentujących aż 93 uczelnie wyższe. Sportowcy rywalizowali między innymi w biegach o medale na dystansie 100, 800 i 3000 metrów, 400 metrów przez płotki czy finałowej rozgrywce w skoku wzwyż, w dal, o tyczce, rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.

W mistrzostwach fenomenalnie zaprezentowały się zawodniczki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, które zdobyły aż pięć medali w typach uczelni społeczno-przyrodniczych. Aleksandra Wsołek indywidualnie wywalczyła srebrny medal w biegu na 400 metrów. W sztafecie 4×400 metrów studentki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zdobyły z kolei dwa medale: Maria Put, Emilia Małek, Aleksandra Wsołek, Dominika Szymańska – złoty medal; Aleksandra Bobrek, Małgorzata Surdziel, Martyna Strzelec, Joanna Podgórska – brązowy medal. W rzucie oszczepem Agata Siewruk zdobyła natomiast brązowy medal. Co więcej, reprezentantki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie drużynowo wywalczyły brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski.

uczestniczki mistrzostw pozują na podium, w tle pamiątkowej ścianki z napisem lekka atletyka

Ogromne gratulacje dla całej reprezentacji oraz trenera, mgr. Jakuba Mantorskiego.