Katarzyna Żywko na polu lawendy
Katarzyna Żywko

12 czerwca 2023 roku rozstrzygnięty został „Konkurs na najlepszego Starostę Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie”.

Przypomnijmy, że 25 maja 2023 roku Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek ogłosił pierwszą edycję konkursu, w której studenci pełniący funkcję starosty oraz ich koleżanki i koledzy z roku mogli zgłaszać uczestników.

Do konkursu zgłoszono 34 starostów, których kandydatury zostały ocenione przez Komisję Konkursową w składzie: Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP (Przewodnicząca Komisji Konkursowej), Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Informatyki prof. dr hab. Olga Wasiuta, dr Katarzyna Białożyt-Wielonek z Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego, Kierownik Działu Spraw Studenckich Łukasz Bandoła i Kierownik Działu Promocji Adam Gliksman. Komisja w oparciu o zawarte w regulaminie kryteria wyłoniła zwycięzców konkursu.

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 3000 złotych i tytuł „Najlepszego Starosty” otrzymała Katarzyna Żywko – starościna trzeciego roku filologii romańskiej (studia stacjonarne pierwszego stopnia). Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 2000 złotych zdobyła Oliwia Bogusz – starościna pierwszego roku matematyki (studia niestacjonarne drugiego stopnia). Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 1000 złotych zdobył Artur Kalita – starosta trzeciego roku edukacji techniczno-informatycznej (studia stacjonarne pierwszego stopnia).

Oliwia Bogusz z pracą licencjacką w dłoniach przed głównym budynkiem UniwersytetuArtur Kalita na schodach przed głównym budynkiem uniwersyteckim
Oliwia Bogusz, Artur Kalita

Zdobycie tytułu „Najlepszego Starosty Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie” to wyróżnienie za aktywną i znaczącą działalność społeczną, naukową i organizacyjną na rzecz swojego kierunku i roku, w tym przede wszystkim godne reprezentowanie swoich kolegów i koleżanek z kierunku i roku oraz pośredniczenie w kontaktach z nauczycielami akademickimi, opiekunem roku, pracownikami administracji i władzami Uczelni, a także z Samorządem Studentów i innymi podmiotami. Wyróżnienie ma na celu motywowanie, propagowanie i promowanie najbardziej kreatywnych i zaangażowanych studentów pełniących funkcję starosty.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim starostom dziękujmy za udział w konkursie i już teraz zachęcamy do udziału w przyszłych edycjach Konkursu na najlepszego Starostę.