Uścisk dłoni Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr. hab. Piotra Borka oraz Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dr. hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek oraz Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK podpisali 12 czerwca 2023 roku porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy obiema uczelniami.

Porozumienie jest wynikiem nawiązanej na początku 2023 roku pomiędzy Wydziałem Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie a Wydziałem Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie współpracy dotyczącej małopolskiego dziedzictwa kulinarnego. Pozytywne doświadczenia płynące ze wspólnych działań zaowocowały myślą o ich pogłębieniu i sformalizowaniu, a także rozszerzeniu na pozostałe wydziały obu uczelni.

Celem współpracy jest wymiana doświadczeń i wsparcie merytoryczne, a także wykorzystanie dorobku, potencjału i pozycji każdej ze stron. Oba uniwersytety zadeklarowały zamiar współdziałania w zakresie: organizacji wydarzeń naukowych i edukacyjnych; prowadzenia laboratoriów i wystaw; organizowania wspólnych przedsięwzięć promujących naukę; możliwości wspólnego aplikowania o środki zewnętrzne na realizację działań w ramach niniejszego porozumienia; organizacji spotkań, konferencji, szkoleń naukowych, zajęć oraz warsztatów; organizacji konkursów; opracowywania i publikacji wydawnictw naukowych; współpracy projektowej i programowej; promocji wspólnych działań na stronach internetowych obu stron; wymiany publikacji naukowych.

Wspolpraca z Uniwersytetem Rolniczym 01

wspólne zdjęcie uczestników spotkania

W uroczystym podpisaniu porozumienia wzięli udział ze strony Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych dr hab. Grzegorz Formicki, prof. UP, Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych dr hab. Andrzej Kuropatnicki, prof. UP oraz dr Marcin Gadocha z Instytutu Historii i Archiwistyki, który został koordynatorem do spraw kontaktów związanych z realizacją umowy.