Rektor prof. dr hab. Piotr Borek i Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP podczas rozmowy z dr. Dariuszem Pohlem we wnętrzu uniwersyteckiej drukarni
fot. Paulina Łyszko

Nie tylko nowościami wydawniczymi, ale nowymi maszynami drukarskimi może poszczycić się Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zakupiony ostatnio sprzęt znacząco poprawił jakość druków oraz poszerzył możliwości produkcyjne uczelnianej poligrafii.

12 czerwca 2023 roku na zaproszenie redaktora naczelnego Wydawnictwa dr. Dariusza Pohla drukarnię uniwersytecką odwiedzili Rektor prof. dr hab. Piotr Borek i Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP. Wydawnictwo może pochwalić się dwiema nowymi maszynami do druku cyfrowego (czarno-białego i kolorowego), nową oklejarką oraz gilotyną. Inwestycje już pozwalają na znaczące podniesienie jakości druku, zwiększenie możliwości kontroli nad drukiem, szybsze reagowanie na potrzeby wydawnicze oraz obniżenie kosztu procesów poligraficznych. „Zyskaliśmy bardzo na konkurencyjności pod względem jakości i ceny. O jakości druku najlepiej świadczy fakt, że docenili nas przedstawiciele kierunków związanych ze sztuką, którzy powierzyli nam druk swoich katalogów” – podkreśla z dumą dr Dariusz Pohl.

Pracownik uczelnianej poligrafii Tadeusz Świerczek prezentuje możliwości nowego urządzenia Ewie Żołnierek, Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego
fot. Paulina Łyszko

prezentacja możliwości nowej gilotyny
fot. Marcelina Woźnicka

nowa oklejarka
fot. Marcelina Woźnicka

Władze rektorskie z zainteresowaniem zapoznały się także z najnowszymi publikacjami Wydawnictwa, które niedługo trafią w ręce czytelników. Obecnie Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wydaje około 100 pozycji książkowych rocznie.