prof.  Arkady Rzegocki podczas swojego wykładu w Auli A1

21 kwietnia 2023 roku na zaproszenie Jego Magnificencji prof. dr. hab. Piotra Borka i z inicjatywy dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych dr. hab. Krzysztofa Gurby, prof. UP gościem Uniwersytetu Pedagogicznego był prof. Arkady Rzegocki, szef Służby Zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.

Prof. Rzegocki został przyjęty przez Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr. hab. Roberta Stawarza, prof. UP. W rozmowie, w której omówiono zasady współpracy Uczelni z MSZ, a zwłaszcza możliwości aplikacji na praktyki i staże studentów i absolwentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz współpracy z Akademią Dyplomatyczną MSZ, wzięli udział pracownicy badawczo-dydaktyczni Instytutu Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych.

spotkanie władz i przedstawicieli uczelni z prof. Arkady Rzegockim

Następnie prof. Arkady Rzegocki wygłosił w wypełnionej słuchaczami Auli A1 wykład „Polska dyplomacja w XXI wieku” (który odbył się w ramach cyklu „Wykłady Mistrzowskie”, organizowanego w roku akademickim 2022/2023 przez Instytutu Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych). Po wykładzie odbyła się długa i otwarta dyskusja z udziałem studentów.