Rektorzy krakowskich uczelni oraz oraz Wiceprezydent Miasta Krakowa Andrzej Kulig podpisują porozumienie

17–21 kwietnia 2023 roku odbyły się XV Krakowskie Dni Integracji, które wypełnione były seminariami, webinariami, szkoleniami oraz wydarzeniami kulturalno-sportowymi. Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości oraz integrację środowiska akademickiego w obrębie tematyki wsparcia edukacyjnego studentów ze szczególnymi potrzebami, a także zdrowia psychicznego.

Główny punkt Dni Integracji stanowiła Konferencja „Dostępność kultury i wydarzeń”, która odbyła się 20 kwietnia 2023 roku w Pałacu Krzysztofory. Podczas uroczystości Jego Magnificencja prof. dr hab. Piotr Borek razem z rektorami i przedstawicielami dziewięciu krakowskich uczelni podpisał porozumienie międzyuczelniane na rzecz studentów z niepełnosprawnościami, na mocy którego do porozumienia przystąpiła dziewiąta krakowska uczelnia – Akademia Sztuk Pięknych.

Podczas uroczystości została wręczona Główna Nagroda Integralia, którą otrzymał Małopolski Instytut Kultury. Nagrody otrzymali także zaangażowani w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami pracownicy uczelni wyższych.

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek wręczył nagrody Integralia 2023 za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami prof. dr. hab. Piotrowi Jarguszowi – Dyrektorowi Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej oraz dr. Lechowi Kolasińskiemu – pracownikowi Instytutu Sztuki i Designu.

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek wręcza Nagrodę Integralia prof. dr. hab. Piotrowi Jarguszowi. W tle prowadzący wydarzenie Łukasz Bandoła

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek wręcza Nagrodę Integralia dr. Lechowi Kolasińskiemu . W tle prowadzący wydarzenie Łukasz Bandoła

Gratulujemy.

Zuzanna Radwanek i Maciej Cieślachowski

Współorganizatorami XV Krakowskich Dni Integracji z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie byli pracownicy Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Zuzanna Radwanek, Maciej Cieślachowski, Krzysztof Rączka z zespołu Wsparcia „Peer Support” oraz Łukasz Bandoła – Kierownik Działu Spraw Studenckich.