Patrycja Poręba

27 marca 2023 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP przyznało tytuł „Studentki Marca” Patrycji Porębie. Jest ona studentką trzeciego roku designu (studia pierwszego stopnia, stacjonarne).

Patrycja należy do komisji konkursowej, która oceni projekty murali i aranżacje Strefy Studenta na 3. piętrze w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Wzornictwa PROTOTYP (od 2021 roku). W tym czasie koordynowała następujące projekty:

• wykonanie pomocy naukowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku do wystawy „Wędrujące obrazy. Małgorzata Mirga-Tras” realizowanej w Międzynarodowym Centrum Kultury (luty 2023 roku)
  • wykonanie makiety dedykowanej osobom z niepełnosprawnością wzroku dla Teatru Zagłębia w Sosnowcu
  • organizacja stoiska promocyjnego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Studenckiego Koła Naukowego Wzornictwa PROTOTYP na Targach Pracy, we współpracy z fundacją Kraków Miastem Startupów (maj 2022 roku i październik 2023 roku)
  • reprezentowanie koła podczas czterech hackathonów organizowanych przez fundację Kraków Miastem Startupów
  • współorganizacja Małopolskiej Nocy Naukowców (30 września 2022 roku)
  • zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Grant Rektorski” (zgłoszono projekt „Lokalne dziedzictwo”, który polegał na współpracy koła z Oddziałem Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Celem projektu było połączenie młodych, aspirujących projektantów i doświadczonych rzemieślników oraz promocja lokalnego dziedzictwa poprzez design i technologię)
  • organizacja targów charytatywnych na rzecz Ukrainy przy współpracy z Betel Klub
  • organizacja warsztatów dla członków Studenckiego Koła Naukowego Wzornictwa PROTOTYP i GR.UP'a – Grupa Grafików Projektantów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie we współpracy z Fundacją Kraków Miastem Startupów.

Laureatka była członkinią Komisji ds. Kultury (2022/2023), w ramach której udzielała się między innymi przy następujących inicjatywach: szkoła starostów, mikołajki, andrzejki.

Patrycja Poręba

Patrycja jest członkinią Instytutowej Rady Samorządu Studentów w Instytucie Sztuki i Designu (2021–2023). Laureatka organizowała także studencką wystawę kierunków design oraz art & design, zatytułowaną „Szybę młotkiem stłuc” (we współpracy z Wiktorią Sznajder oraz Elżbietą Pastuszko). Patrycja może poszczycić się także osiągnięciami sportowymi, w ubiegłym roku razem z drużyną zajęła 3. miejsce w lekkiej atletyce kobiet w typach Uczelni Przyrodniczo-Społecznych podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Jej największą pasją jest design i wszystko, co z nim związane. W wolnym czasie jeździ konno, podróżuje i chodzi po górach.

Zgłoszenia w konkursie „Student Miesiąca” można dokonywać do 20. dnia każdego miesiąca drogą elektroniczną lub złożyć formularz w Dziale Promocji (pokój 28, ul. Podchorążych 2). Nagrodą jest 1000 zł brutto. Spośród laureatów konkursu zostanie wyłoniony „Student Roku” i otrzyma nagrodę w wysokości 4000 zł brutto.