Gabriela Kania w plenerze fotograficznym

27 lutego 2023 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP przyznało tytuł „Studentki Lutego” Gabrieli Kani. Jest ona studentką trzeciego roku psychologii (jednolite studia magisterskie, stacjonarne).

Gabriela Kania jest współautorką dwóch artykułów naukowych w czasopiśmie International Journal of Enviromental Reasearch and Public Health. Studentka czynnie bierze udział w konferencjach. Do tej pory reprezentowała Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie między innymi: na 30. Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii Rozwojowej w Gdańsku (2–4 czerwca 2022 roku, referat „Strategie radzenia sobie z frustracją, jako wskaźnik rozwoju samoregulacji emocji u dzieci przedszkolnych – badanie pilotażowe”), podczas Kongresu Absolwentów i Studentów Psychologii (21–23 października 2022 roku), podczas Konferencji PsychoNova (8–9 maja 2021 roku, referat „Młodzi dorośli – czy dla satysfakcji ze związku liczy się tylko seks?)”.

Gabriela w roku akademickim 2020/2021 oraz 2021/2022 była wykonawcą finansowanego w ramach projektu MINIATURA 5 projektu badawczego „Ekologiczna trafność pomiaru samoregulacji u dzieci. Badanie pilotażowe”. Studentka uczestniczy obecnie w realizacji projektu badawczego PBU „Adaptacja kwestionariuszy do pomiaru samoregulacji u dzieci (CBQ i CBQ-T) oraz rodziców jako diady (BSRERS)”.

Gabriela Kania podczas jednej z konferencji

Laureatka konkursu działa w Studenckim Kole Naukowym „Control UP” oraz Kole Naukowym Studentów Psychologii UP w Krakowie Sensorium. Gabriela wspiera działalność Instytutu Psychologii, a od początku roku akademickiego 2022/2023 jest asystentką dydaktyczną osoby z niepełnosprawnością.

Jej największą pasją jest nauka, zdobywanie nowych kompetencji i umiejętności. Uczy się języków obcych oraz polskiego języka migowego i to z nim wiąże swoją przyszłość zawodową.

Zgłoszenia w konkursie „Student Miesiąca” i „Student Roku” można dokonać do 20. dnia każdego miesiąca drogą mailową lub złożyć formularz w Dziale Promocji (ul. Podchorążych 2, pokój 28). Nagrodą jest 1000 złotych brutto w konkursie „Student Miesiąca”. Spośród laureatów zostanie wyłoniony „Student Roku”, który otrzyma nagrodę 4000 złotych brutto.