uśmiechnięta studentka

Już po raz trzynasty uczelnie w Europie będę wyłaniać swojego kandydata do programu „Ambasador Karier UE” prowadzonego z inicjatywy Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO). Cel główny to promowanie możliwości kariery i zainteresowanie studentów podjęciem zatrudnienia w instytucjach unijnych.

W ramach tego programu będziesz miał/a okazję:

• uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy w instytucjach UE i rozpowszechniać je wśród studentów;
  • budować sieć współpracy ze studentami całej Europy;
  • zdobyć podczas studiów doświadczenie zawodowe, które uatrakcyjni Twoje CV;
  • rozwiniesz umiejętności i nabędziesz kompetencje w dziedzinie wystąpień publicznych, marketingu i HR-u;
  • brać udział w szkoleniach przygotowawczych i coachingu przez cały czas trwania programu;
  • poznać wysokich rangą urzędników instytucji UE;
  • uzyskać list polecający zawierający informacje o wynikach Twojej pracy.

Kogo poszukujemy?

Zmotywowanych i entuzjastycznych osób, które będą promować możliwości pracy w instytucjach UE wśród studentów i studentek Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i posiadających następujące kompetencje:

• płynna znajomość języka angielskiego (co najmniej na poziomie B2/C1);
  • doskonałe umiejętności komunikacyjne;
  • chęć uczenia się i dzielenia się wiedzą;
  • świetna organizacja pracy;
  • dbałość o jakość i wydajność pracy;
  • umiejętność wystąpień publicznych;
  • innowacyjne i kreatywne podejście do podejmowanych działań.

Tutaj będziemy Jakie są zadania ambasadora UE?

• pełnienie roli informacyjnej dla studentów zainteresowanych pracą w instytucjach UE;
  • tworzenie list mailingowych i rozpowszechnianie informacji na temat współpracy z instytucjami UE;
  • wygłaszanie prezentacji, uczestniczenie w wydarzeniach związanych z rozwojem zawodowym;
  • wykonywanie zadań przypisanych na konkretne miesiące i regularne zdawanie relacji z ich realizacji;
  • zarządzanie profilem na Facebooku lub w innych serwisach i ich regularne monitorowanie.

Wymogi podstawowe

• poświęcenie co najmniej dwóch godzin tygodniowo na pełnienie roli ambasadora;
  • zorganizowanie co najmniej jednego wydarzenia bądź prezentacji lub udział w co najmniej jednym wydarzeniu bądź prezentacji związanymi z rolą ambasadora karier;
  • regularnie komunikowanie się ze swoim koordynatorem ds. karier UE;
  • wzięcie udziału we wszystkich oferowanych przez EPSO szkoleniach;
  • prowadzenie dziennika swoich działań i regularne raportowanie.

Są to wymogi podstawowe. Ty sam/a musisz zadecydować, czy jesteś w stanie przeznaczyć więcej czasu na realizowanie zadań ambasadora. Poszukujemy ambasadorów, którzy podczas promowania pracy w instytucjach UE, wykażą się innowacyjnością i kreatywnością.

Możesz się zgłosić

• jeśli jesteś obywatelem/obywatelką Unii;
  • jeśli władasz płynnie językiem angielskim i jednym z języków obowiązujących w kraju, w którym studiujesz;
  • jeśli masz możliwość wzięcia udziału w obowiązkowym, jednodniowym szkoleniu w Warszawie w październiku 2023 roku;
  • jeśli jesteś studentem/studentką obecną na uczelni na czas pełnienia funkcji ambasadora (październik 2023 – wrzesień 2024).

Co należy zrobić?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i uzasadnij chęć udziału w programie oraz prześlij nam swoje CV w języku polskim załącznik CV (wzór do pobrania) i angielskim załącznik CV (wzór do pobrania) w formacie Europass na adres kariery@up.krakow.pl z dopiskiem Ambasador Karier UE, do 17 marca 2023 roku.

Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę, następnie komisyjnie wybierzemy dwie najlepsze kandydatury, które zgłosimy do EPSO w terminie do 30 marca 2023 roku.

Więcej o programie dowiesz się na stronie internetowej European Personnel Selection Office.