Publikujemy list, który 13 grudnia 2022 roku do Dyrygent Orkiestry Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Małgorzaty Tęczyńskiej-Kęski skierował Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Słowenii Krzysztof Olendzki.

„Na Pani ręce składam najserdeczniejsze podziękowania i gratulacje za wspaniały koncert Orkiestry Kameralnej i Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którego słoweńska publiczność wysłuchała 6. listopada br. w katedrze św. Mikołaja w Lublanie. Dzięki Państwa obecności w ten uroczysty sposób szczególnie uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mój list to okazja aby wyrazić uznanie dla talentu, twórczej pasji i zaangażowania wszystkich, którzy tworzą tą wspaniałą instytucję. Pragniemy Państwu szczerze pogratulować i podziękować za artystyczne doznania i wzruszenia. Dziękujemy za pasję, zaangażowanie i piękno muzyki, którym dzielą się Państwo ze słuchaczami.

Muzyka to świat języka uniwersalnego, zrozumiałego dla wszystkich bez względu na narodowość, płeć, wiek, status społeczny czy kolor skóry. Dzięki Pani zaangażowaniu młodzi muzycy mogą rozwijać swój talent, zaspokajać potrzebę muzykowania, „bycia w”, bycia twórcą muzyki, uczestniczenia i uniwersalnego porozumiewania się za sobą i słuchaczami za pomocą muzyki. Ten wspaniały projekt orkiestry Uniwersytetu Pedagogicznego w atrakcyjniej formie pozwala na łączenie pasji i życia zawodowego, wspiera biegłość procesów myślenia, spójność emocjonalną jednostki, umiejętność bycia kreatywnym i usposobienie prospołeczne, które rozwija się w ramach Orkiestry. Gratulujemy i dziękujemy!

Dzięki Państwu w dniu 6. listopada 2022 r. uczestniczyliśmy we wspaniałym koncercie o szerokim i różnorodnym repertuarze, a Państwa entuzjazm i profesjonalizm głęboko poruszył wszystkich słuchaczy.

Bardzo serdecznie zapraszamy ponownie do Lublany i cieszymy się na kolejne wspólne projekty i Państwa koncerty”.

Krzysztof Olendzki
Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Słowenii

podziękowanie dla Dyrygent Orkiestry Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Małgorzaty Tęczyńskiej-Kęski