uczestnicy warsztatów na zdjęciu grupowym
fot. Anna Górowska

Już po raz kolejny gościmy nauczycieli polonijnych, którzy w trakcie najbliższych dni będą uczestniczyć w warsztatach dla nauczycieli języka polskiego z zagranicy, organizowanych przez Województwo Małopolskie, Małopolską Szkołę Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Gości „Warsztatów metodycznych języka polskiego dla nauczycieli polonijnych”, zaplanowanych na 27 czerwca – 9 lipca 2022 roku, powitali z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP oraz Zastępca Dyrektora Instytutu Filologii Polskiej dr hab. Marzena Błasiak-Tytuła, prof. UP; w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Kierownik Zespołu Współpracy Międzynarodowej KZ-IV Katarzyna Sobczak; Dyrektor Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach Andrzej Pawlikowski wraz z Wicedyrektorem ds. MCKZ Ryszardem Jackiem Rogiem.

uczestnicy warsztatów podczas zajęć
fot. Anna Górowska

Celem trwających warsztatów jest podniesienie umiejętności dydaktycznych nauczycieli języka polskiego, pogłębienie i poszerzenie wiedzy z zakresu języka polskiego i zapoznanie się z nowoczesnymi i innowacyjnymi metodami nauczania. Ponadto program merytoryczny został urozmaicony licznymi wycieczkami, dzięki którym uczestnicy poznają ważne miejsca i zabytki oraz pogłębią wiedzę o kulturze i historii województwa i kraju.