siatkarze Uniwersytetu Pedagogicznego z trenerem

Siatkarze Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wrócili właśnie z odbywających się 5–8 maja 2022 roku w Poznaniu Akademickich Mistrzostw Polski. Trzydniowa impreza w stolicy Wielkopolski skupiła po szesnaście drużyn wśród mężczyzn i kobiet. Reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odnieśli w mistrzostwach ogromny sukces, zdobywając wicemistrzostwo Polski w typach uczelni społeczno-przyrodniczych.

Uczestnicy i obserwatorzy podkreślali wysoki poziom sportowy zawodów. Wśród zawodników na parkietach można było zobaczyć nie tylko siatkarzy z ligi profesjonalnej, ale także reprezentantów Polski. Tym bardziej gratulujemy naszej drużynie tak ogromnego sukcesu.

„Jestem bardzo zadowolony. Ciężko to wszystko ubrać w słowa, aby oddać te wszystkie emocje, jakie towarzyszyły nam przez cały sezon, a zwłaszcza na turnieju finałowym. Dziękuję chłopakom za ich zaangażowanie, za każdą akcję, za każdy punkt. Kończymy długi, ale piękny dla nas sezon. Teraz trzeba odpocząć i spokojnie cieszyć tak ogromnym sukcesem” – powiedział trener sekcji, Paweł Leja.

To pierwszy medal zdobyty podczas Akademickich Mistrzostw Polski przez siatkarzy naszej Uczelni, od kiedy odbywają się one w obecnej formule, gdzie w eliminacjach bierze udział ponad dwieście dwadzieścia uczelni z całej Polski, a w turnieju finałowym mierzy się szesnaście najlepszych drużyn w Polsce.

Skład naszej drużyny: Jakub Popardowski (kapitan), Dawid Fremel, Marcin Zabawa, Mikołaj Terebieniec, Jakub Filipczak, Paweł Michałek, Dominik Juruś, Jakub Duda, Michał Gucwa, Michał Smoszna, Michał Tabor, Daniel Trybuch, Bartosz Puchyrski, Michał Dobrowolski.