Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2022 roku zmarł Prof. dr hab. Feliks Kiryk, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w latach 1993–1996, 1996–1999. Wybitny historyk, mediewista, regionalista, publicysta. Autorytet naukowy, człowiek o bardzo szerokich horyzontach i olbrzymiej wrażliwości.

Związany z Uczelnią od czasu studiów, które ukończył w 1954 roku. Podczas długoletniej pracy pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji między innymi Rektora, Prorektora ds. Dydaktycznych, Dyrektora Instytutu Historii. Był Senatorem oraz członkiem wielu Komisji Rektorskich i Senackich.

W uznaniu zasług Zmarły otrzymał wiele odznaczeń, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz liczne nagrody resortowe i uczelniane.

Pozostanie w naszej pamięci jako Człowiek niezwykle otwarty, sumienny i życzliwy, znakomity dydaktyk i wychowawca młodzieży, bez reszty oddany sprawom Uczelni i młodzieży akademickiej.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona 5 maja 2022 roku o godzinie 12.00 w kościele parafialnym św. Kazimierza w Krakowie przy ul. Bobrowskiego 6. Po Mszy Świętej, około godziny 14.00 nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku w części wojskowej Cmentarza Rakowickiego przy ul. Prandoty.

Rodzinie i Przyjaciołom Profesora składamy wyrazy współczucia.

Rektor i Senat
Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie