Laureaci konkursu 2021
fot. Anna Kaczmarz (Polska Press Grupa)

8 kwietnia 2022 roku zorganizowana została w murach Uniwersytetu Pedagogicznego uroczysta gala, wieńcząca Plebiscyt Edukacyjny w Małopolsce 2021 Nauczyciel na Medal, objęty patronatem honorowym przez Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr. hab. Piotra Borka. W naszej uczelni spotkali się najlepsi, najbardziej cenieni i lubiani pedagodzy z Małopolski, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętności nawiązywania relacji, są autorytetami i cieszą się sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców.

Laureaci konkursu zostali wyłonieni w wyniku głosowania podczas Plebiscytu Edukacyjnego, zorganizowanego przez grupę wydawniczą Polska Press. Nagrody dla nauczycieli zostały przyznane w pięciu kategoriach: przedszkola, klasy 0–III i klasy IV–VIII szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe i uczelnie. Wśród laureatów znaleźli się również absolwenci Uniwersytetu Pedagogicznego, co wprawia w ogromne zadowolenie.

„Współorganizacja wojewódzkiej gali plebiscytu jest dla nas wyróżnieniem, ponieważ osiągnięcia nauczycieli przyjmowane są przez władze Uniwersytetu Pedagogicznego z radością i satysfakcją. Równocześnie uważamy, że zawód nauczyciela to jeden z najpiękniejszych, a zarazem najtrudniejszych zawodów, jaki można wykonywać. Naszą misją jest wspieranie nauczycieli, szczególnie w dobie reformy edukacji (…). Bycie nauczycielem nie jest jedynie profesją, ale całożyciową misją, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność za wychowanka oraz za sposób oddziaływania wychowawczego” – zaznaczyła podczas rozpoczęcia gali dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP, Prorektor ds. Studenckich.

Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP wręczająca nagrody w plebiscycie

fot. Anna Kaczmarz (Polska Press Grupa)

Laureatami konkursu Nauczyciel na Medal w poszczególnych kategoriach zostali:

• nauczyciel przedszkola: Katarzyna Kosowska (Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne Bajkowy Dworek w Oświęcimiu);
  • nauczyciel klas 0–III: Maria Koszyk, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Binczarowej;
  • nauczyciel klas IV–VIII: Barbara Gałdyn, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu;
  • nauczyciel szkoły ponadpodstawowej: Wojciech Pietras, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz działalności gospodarczej w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni;
  • nauczyciel akademicki: Paweł Drobny, nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Uczestnicy gali finałowej
fot. Anna Kaczmarz (Polska Press Grupa)

Najlepszym przedszkolem w Małopolsce zostało Niepubliczne Przedszkole Nibylandia z Lubnia. Szkołą Roku 2021 pozostała Open Future International School w Krakowie, zaś uczelnią roku został wybrany Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Uniwersytet Pedagogiczny był fundatorem głównych nagród w postaci możliwości realizacji wybranych studiów podyplomowych spośród naszej oferty.

galeria zdjęć z wydarzenia na stronie internetowej „Gazety Krakowskiej”